Hartowanie szkła – technologie inżynieryjne LandGlass Technology
Jeden piec do hartowania szkła może pracować zarówno ze szkłem płaskim jak i giętym. Od anonsowania koncepcji dwukierunkowej linii do hartowania szkła płaskiego i giętego mija 18 lat. Od tego czasu wysokowydajna i energooszczędna propozycja z powodzeniem weszła do głównego nurtu europejskiego przemysłu szklarskiego.
LandGlass Technology specjalizuje się w projektowaniu, rozwoju i produkcji wysoko zaawansowanych pieców do hartowania szkła. Firma posiada setki patentów w zakresie hartowania szkła płaskiego i giętego, a także kontynuuje rozwój tej technologii, aby
sprostać rosnącym wymaganiom współczesnego przemysłu szklarskiego. O ile najnowszą linię technologiczną LandGlass Technology dla przemysłu szklarskiego znajdziemy w Australii, to właśnie rynek europejski okazuje się teraz najbardziej chłonny na propozycje sygnowane kompetencjami inżynierów firmy z siedzibą w Luoyang, w Chinach. Globalny dziś koncern – producent pieców do hartowania szkła wszelkiego typu, obecny dzięki swym autoryzowanym reprezentantom w niemal każdym zakątku świata – okazuje się podbijać serca kolejnych kontrahentów w krajach Unii Europejskiej. I nic dziwnego. Kompletne linie technologiczne Landglass odzwierciedlają zaangażowanie sztabu inżynierów w innowacje technologiczne oraz koncentrację na rozwoju człowieka i zrównoważonym rozwoju.
Firma LandGlass Technology stworzyła sieć serwisową o zasięgu ogólnoświatowym poprzez centra serwisowe zlokalizowane w Europie, Ameryce, Azji Południowo-Wschodniej, Indiach i Rosji, co pozwala na bardziej terminową i przemyślaną obsługę jej klientów na całym świecie. Wyłącznym przedstawicielem na rynek polski jest firma MEKANIKA z Gorlic.
— Czy to szkło małowymiarowe, czy typu Jumbo, LandGlass Technology posiada pełną gamę pieców do hartowania, więc zaspokoi potrzeby debiutujących w tej branży firm, jak i gigantów przemysłowej, wielkoseryjnej produkcji, gdy pomyślą o potrzebie modernizacji przestarzałych linii technologicznych — zapewnia Błażej Wroński z firmy MEKANIKA.
Za każdym razem mowa o kompletnym portfolio propozycji, których trzon stanowią piece do hartowania szkła płaskiego (jednokomorowe, dwukomorowe, przelotowe), piece do gięcia i hartowania szkła (wzdłużne i poprzeczne), piece typu KOMBI do hartowania szkła płaskiego i giętego. Tymi ostatnimi szczególnie powinny zainteresować się firmy, które dotąd korzystają z usług hartowni szkła, co oczywiście nie pozostaje bez wpływu na cenę.