IG LV AP300-26

Myjkę Neptun LV Top można łączyć z prasą sprzęgającą AP300, tworząc pionowe linie produkcyjne do szkła izolowanego, które mogą produkować do 400 podwójnych lub potrójnych szyb zespolonych dziennie. Linie IG oferują wysoki poziom wydajności pod względem produktywności oraz wysoką jakość czyszczenia wraz z niebywałą precyzją sprzężenia. Maksymalne wymiary szkła: 2600 x 3700 mm.

IG SX AP300-26

Myjkę Neptun Superinox można łączyć z prasą sprzęgającą AP300, tworząc pionowe linie produkcyjne do szkła izolowanego, które mogą produkować do 400 podwójnych lub potrójnych szyb zespolonych dziennie. Linie IG oferują wysoki poziom wydajności pod względem produktywności oraz wysoką jakość czyszczenia wraz z niebywałą precyzją sprzężenia. Maksymalne wymiary szkła: 2600 x 3700 mm.

LV Top

Maszyna należy do serii OPEN TOP tj. pionowych maszyn myjących. Przeznaczona do mycia szkła dla niedużych jednostek produkcyjnych po obróbce szkła i przed jego zmagazynowaniem lub wysyłką do klienta. LV Top jest maszyną, która zaspokaja główne potrzeby produkcyjne w zakresie prędkości roboczej, jakości czyszczenia i możliwości pracy z różnymi rodzajami szyb.

DANE TECHNICZNE:
Wysokość poziomu pracy: 550 mm ±30
Max wysokość pracy przy myciu: od 1600 mm do 3300 mm
Min rozmiary do mycia: 450 x 190 mm
Grubość szkła: 3÷20 mm
Posuw: 1÷5 m/min
Temperatura otoczenia: 15 +-40°C
Ilość szczotek ø 120 mm: Od 4 do 6
Ilość noży powietrznych: 2
Ilość zbiorników wody: Od 2 do 4
Min ciśnienie wody: 3 Bar
Odczyn wody: >Ph5

Superinox

Myjka pionowa gwarantująca najlepszą jakość mycia i suszenia wśród urządzeń dostępnych na rynku. Zbudowana całkowicie ze stabilnej struktury ze stali nierdzewnej o dużej grubości. Wszystkie elementy w kontakcie z wodą, także w strefie suszenia, są wykonane ze stali nierdzewnej i materiału odpornego na korozję. Wszystkie części ruchome znajdują się w górnej części maszyny, zapewniając brak kontaktu z wodą. Superinox została zaprojektowana do szkieł delikatnych, z automatycznym rozpoznawaniem szkła low-E. Automatyczna regulacja grubości. System kontroli poprzez PLC z ekranem dotykowym umożliwia zarządzanie prędkością, grubościami i rodzajami szkła.
Dodatkowo może być wyposażona w system Ecosave, opatentowany w celu obniżania energii aż do 60% oraz system A-Qual umożliwiający automatyczne zarządzanie poziomem czystości wody.
Może być integrowany z liniami szyb izolacyjnych i pionowymi centrami obróbczymi firmy Neptun lub innej marki, jak również z modułem CornerCut w celu zestawienia fazy automatycznego cięcia narożników szkła z fazą mycia.

Tornado Easy

Linia myjek do szkła spełniająca podstawowe wymagania pracy stawiane serii myjek Tornado HP, jednocześnie redukując koszty, w przypadku, gdy specjalistyczne rozwiązania techniczne nie są wymagane. Zaprojektowana do pracy ciągłej, zbudowana ze szczególną starannością zwłaszcza w miejscach, które są podatne na zużycie i korozję, wykorzystując w znacznej części stal nierdzewną INOX AISI 304. Oferując jakość czyszczenia z prędkością 1÷7 m/min regulowaną ręcznie, a także możliwość czyszczenia różnych typów arkuszy szkła.

Myjki Tornado Easy są dostępne w wersjach 4 i 6 szczotkowych w dostosowanych do potrzeb klienta szerokościach od 1000 mm.

DANE TECHNICZNE:
Max. długość maszyny: 7700 mm
Max. szerokość maszyny: Zależna od szerokości roboczej
Max. wysokość maszyny: 1350 mm
Wysokość płaszczyzny roboczej: 920 +/- 30 mm
Max. szerokość robocza: Od 1000 do 3600 mm
Min. wymiary mycia: 240x350mm
Grubości szkła: 3÷12mm
Liczba szczotek Ø 150mm: 4 lub 6
Liczba noży powietrznych: 4
Liczba zbiorników wody w sekcji mycia: 3

Tornado HP

Nowa linia myjek do szkła produkowana przez firmę Neptun, która spełnia wysokie wymagania pracy stawiane myjkom w automatycznych liniach obróbczych. Urządzenia te, które zaprojektowane są do pracy ciągłej, zbudowano ze szczególną starannością szczególnie w tych miejscach, które są podatne na zużycie i korozję, wykorzystując stal nierdzewną INOX AISI 304. Oferując jakość czyszczenia z prędkością 1÷7 m/min regulowaną automatycznie, także możliwość czyszczenia różnych typów arkuszy szkła. Myjki Tornado HP są także dostępne w wersjach 4 i 6 szczotkowych w dostosowanych do potrzeb klienta szerokościach od 1000mm.

DANE TECHNICZNE:
Max. długość maszyny: 7700 mm
Max. szerokość maszyny: Zależna od szerokości roboczej
Wysokość płaszczyzny roboczej: 920 +/- 30 mm
Max. szerokość robocza: Od 1000 do 360 mm
Min. wymiary mycia: 240×350 mm
Grubości szkła:3÷12mm
Liczba szczotek Ø 150 mm: 4 lub 6
Liczba noży powietrznych: 4
Liczba zbiorników wody w sekcji mycia: 3

Tornado IC

Linia myjek dedykowana dla producentów paneli solarnych, która spełnia wysokie wymagania pracy stawiane myjkom w automatycznych liniach obróbczych. Urządzenia te, które zaprojektowane są do pracy ciągłej, zbudowano ze szczególną starannością szczególnie w tych miejscach, które są podatne na zużycie i korozję, wykorzystując stal nierdzewną INOX AISI 304.

WAVE EASY

Nowa linia myjek Neptun Wave zaprojektowana została tak, aby zapewnić maksymalną wszechstronność konfiguracji. Wersja entry-level, Wave Easy ma bardzo wytrzymałą konstrukcję, która nadaje się do intensywnego, przemysłowego używania przy ograniczonej wydajności i automatyzacji. Ta wersja podstawowa może być wzbogacona o różne rozwiązania aż do wersji full-optional, Wave HP, z pełną automatyką i najwyższą wydajnością w każdym tego słowa znaczeniu: w odniesieniu do produktywności, jakości mycia, integracji z procesami zakładowymi.

Wave HP

Seria Wave to myjki o solidnych konstrukcjach, które zapewniają niezawodność, trwałość i maksymalną wszechstronność w konfiguracji. W pełni funkcjonalna wersja HP jest odpowiednia dla intensywnego przemysłu z pełną automatyzacją. Zapewnia doskonałą wydajność we wszystkich dziedzinach: produktywności, jakości mycia oraz integracji. Maksymalne wymiary szkła: 2800 mm.