LV Top

Maszyna należy do serii OPEN TOP tj. pionowych maszyn myjących. Przeznaczona do mycia szkła dla niedużych jednostek produkcyjnych po obróbce szkła i przed jego zmagazynowaniem lub wysyłką do klienta. LV Top jest maszyną, która zaspokaja główne potrzeby produkcyjne w zakresie prędkości roboczej, jakości czyszczenia i możliwości pracy z różnymi rodzajami szyb.

DANE TECHNICZNE:
Wysokość poziomu pracy: 550 mm ±30
Max wysokość pracy przy myciu: od 1600 mm do 3300 mm
Min rozmiary do mycia: 450 x 190 mm
Grubość szkła: 3÷20 mm
Posuw: 1÷5 m/min
Temperatura otoczenia: 15 +-40°C
Ilość szczotek ø 120 mm: Od 4 do 6
Ilość noży powietrznych: 2
Ilość zbiorników wody: Od 2 do 4
Min ciśnienie wody: 3 Bar
Odczyn wody: >Ph5

Superinox

Myjka pionowa gwarantująca najlepszą jakość mycia i suszenia wśród urządzeń dostępnych na rynku. Zbudowana całkowicie ze stabilnej struktury ze stali nierdzewnej o dużej grubości. Wszystkie elementy w kontakcie z wodą, także w strefie suszenia, są wykonane ze stali nierdzewnej i materiału odpornego na korozję. Wszystkie części ruchome znajdują się w górnej części maszyny, zapewniając brak kontaktu z wodą. Superinox została zaprojektowana do szkieł delikatnych, z automatycznym rozpoznawaniem szkła low-E. Automatyczna regulacja grubości. System kontroli poprzez PLC z ekranem dotykowym umożliwia zarządzanie prędkością, grubościami i rodzajami szkła.
Dodatkowo może być wyposażona w system Ecosave, opatentowany w celu obniżania energii aż do 60% oraz system A-Qual umożliwiający automatyczne zarządzanie poziomem czystości wody.
Może być integrowany z liniami szyb izolacyjnych i pionowymi centrami obróbczymi firmy Neptun lub innej marki, jak również z modułem CornerCut w celu zestawienia fazy automatycznego cięcia narożników szkła z fazą mycia.

Tornado Easy

Linia myjek do szkła spełniająca podstawowe wymagania pracy stawiane serii myjek Tornado HP, jednocześnie redukując koszty, w przypadku, gdy specjalistyczne rozwiązania techniczne nie są wymagane. Zaprojektowana do pracy ciągłej, zbudowana ze szczególną starannością zwłaszcza w miejscach, które są podatne na zużycie i korozję, wykorzystując w znacznej części stal nierdzewną INOX AISI 304. Oferując jakość czyszczenia z prędkością 1÷7 m/min regulowaną ręcznie, a także możliwość czyszczenia różnych typów arkuszy szkła.

Myjki Tornado Easy są dostępne w wersjach 4 i 6 szczotkowych w dostosowanych do potrzeb klienta szerokościach od 1000 mm.

DANE TECHNICZNE:
Max. długość maszyny: 7700 mm
Max. szerokość maszyny: Zależna od szerokości roboczej
Max. wysokość maszyny: 1350 mm
Wysokość płaszczyzny roboczej: 920 +/- 30 mm
Max. szerokość robocza: Od 1000 do 3600 mm
Min. wymiary mycia: 240x350mm
Grubości szkła: 3÷12mm
Liczba szczotek Ø 150mm: 4 lub 6
Liczba noży powietrznych: 4
Liczba zbiorników wody w sekcji mycia: 3

Tornado HP

Nowa linia myjek do szkła produkowana przez firmę Neptun, która spełnia wysokie wymagania pracy stawiane myjkom w automatycznych liniach obróbczych. Urządzenia te, które zaprojektowane są do pracy ciągłej, zbudowano ze szczególną starannością szczególnie w tych miejscach, które są podatne na zużycie i korozję, wykorzystując stal nierdzewną INOX AISI 304. Oferując jakość czyszczenia z prędkością 1÷7 m/min regulowaną automatycznie, także możliwość czyszczenia różnych typów arkuszy szkła. Myjki Tornado HP są także dostępne w wersjach 4 i 6 szczotkowych w dostosowanych do potrzeb klienta szerokościach od 1000mm.

DANE TECHNICZNE:
Max. długość maszyny: 7700 mm
Max. szerokość maszyny: Zależna od szerokości roboczej
Wysokość płaszczyzny roboczej: 920 +/- 30 mm
Max. szerokość robocza: Od 1000 do 360 mm
Min. wymiary mycia: 240×350 mm
Grubości szkła:3÷12mm
Liczba szczotek Ø 150 mm: 4 lub 6
Liczba noży powietrznych: 4
Liczba zbiorników wody w sekcji mycia: 3

Tornado IC

Linia myjek dedykowana dla producentów paneli solarnych, która spełnia wysokie wymagania pracy stawiane myjkom w automatycznych liniach obróbczych. Urządzenia te, które zaprojektowane są do pracy ciągłej, zbudowano ze szczególną starannością szczególnie w tych miejscach, które są podatne na zużycie i korozję, wykorzystując stal nierdzewną INOX AISI 304.

WAVE EASY

Nowa linia myjek Neptun Wave zaprojektowana została tak, aby zapewnić maksymalną wszechstronność konfiguracji. Wersja entry-level, Wave Easy ma bardzo wytrzymałą konstrukcję, która nadaje się do intensywnego, przemysłowego używania przy ograniczonej wydajności i automatyzacji. Ta wersja podstawowa może być wzbogacona o różne rozwiązania aż do wersji full-optional, Wave HP, z pełną automatyką i najwyższą wydajnością w każdym tego słowa znaczeniu: w odniesieniu do produktywności, jakości mycia, integracji z procesami zakładowymi.