IMG_9231 (2)

Zuchwałe wizje architektów? Pionowe centra obróbcze Vertmax podejmują wyzwanie

Na polskim rynku szkła budowlanego zrobiła się spora przestrzeń dla tych, którzy mają dobry park maszynowy, a dzięki centrom obróbczym mogą realizować najbardziej zuchwałe wizje architektów. Należy do nich Diament, który od roku pracuje na pionowym centrum obróbczym Vertmax, a już wkrótce – dzięki współpracy z firmą MEKANIKA – uruchomi kolejną maszynę VERTMAX.

Zahartowani na przyszłość nowym piecem Mappi

Innowacja jest dziś kluczem do konkurencyjności. Dla firmy Radaway również stała się głównym argumentem przy zakupie pieca do hartowania szkła. Inwestycja zwiększyła poziom produkcji, zapewniając wysoką jakość, niezawodność i szybką realizację zamówień klientów. Ale jest jeszcze jeden powód ogromnego zadowolenia z pieca ATS 4.0.: zdecydowane ograniczenie kosztów zużycia energii.

Optymalizacja powierzchni produkcyjnej, podniesienie wydajności i redukcja ludzkich błędów dzięki linii dwukrawędziarek dostarczonej przez Mekanikę.

Dwustronne krawędziarki, ustawione w linii w kształcie litery U, obrabiają tafle szkła w sposób automatyczny i przekazują je do wysokowydajnej myjki poziomej. Takie rozwiązanie wprowadzono w firmie Szkło sp. z o.o. z Lidzbarka Warmińskiego. Sposób ustawienia i zautomatyzowanie procesów pozwoliły na optymalizację powierzchnię produkcyjnej, podniesienie wydajności i redukcję błędów ludzkich.

Szkło hartowane oczekiwane na rynku stolarki

Polskie firmy produkujące okna na rynek Unii Europejskiej coraz częściej mają zapytanie o szkło bezpieczne. Ten trend rynkowy był impulsem dla firmy Glasskon do zakupu włoskiego pieca MAPPI i wprowadzenia usługi hartowania szkła w swoim zakładzie w Sierakowicach (woj. pomorskie).

Gdy lustro przestaje być tylko zwierciadłem

Gdy w latach sześćdziesiątych ub. wieku prywaciarz musiał się martwić, czy zdoła kupić wystarczającą ilość szkła, obecnie największym zmartwieniem państwa Stysińskich, właścicieli firmy Szkło-Lux są przerwy w dostawach Internetu. Na szczęście zdarzają się bardzo rzadko i aż 70% zamówień od klientów spływa właśnie drogą elektroniczną.

Master 35 – cyfrowa rewolucja w obróbce szkła

Nowe pomysły w zakresie obróbki szkła zawsze muszą opierać się na niezawodnych technologiach, a te dostępne obecnie oparte są na sterowanych numerycznie rozwiązaniach. W ofercie firmy MEKANIKA znajdują się multicentra włoskiej marki INTERMAC, a wśród nich Master 35, który z powodzeniem nawierca, frezuje, a nawet graweruje pomysły swoich operatorów.