PUJOL - PIECE DO LAMINACJI

Maszyny do szkła   ·   Narzędzia do szkła   ·   Agregaty do szkła

Proces laminowania szkła ma na celu stworzenie szkła bezpiecznego poprzez wzmocnienie jego struktury oraz zapobiegnięcie fragmentacji rozbitej szyby na niebezpieczne dla zdrowia i życia elementy.  Kiedyś szkło bezpieczne stosowane było głównie w branży motoryzacyjnej.  Dzięki laminacji w trakcie zderzenia dwóch aut czy nawet uderzenia kamienia spod opony nadjeżdżającego tira szyba nie ulega rozpadowi i nie powoduje skaleczeń. Obecnie, gdy poprzeczka w zakresie bezpieczeństwa podnoszona jest coraz wyżej i śrubowane są normy związane z ochroną życia i zdrowia, bezpieczne szkło laminowane  znajduje zastosowanie już nie tylko w motoryzacji, lecz także budynkach użyteczności publicznej, jak również coraz częściej w naszych domach i ogrodach.

Ważnym elementem składowym - po wyborze materiałów użytych w procesie pozwalającym na bezproblemowe wytwarzanie szkła bezpiecznego -  jest zakup maszyny, za pomocą której  przeprowadzimy proces produkcji. Prawidłowo zaprojektowana oraz zbudowana maszyna powinna zapewnić kilka ważnych z punktu widzenia użytkownika parametrów. Jednym z nich jest równy rozkład temperatur w komorze grzewczej. Jest to bardzo ważne szczególnie przy pracy z formatkami dużych gabarytów. Należy zwrócić również uwagę na jakość użytych elementów w jej konstrukcji, szczególnie tych najważniejszych, takich jak pompa próżni, grzałki czy układ sterowania (elektronika zastosowana w maszynie). Te newralgiczne komponenty powinna być najwyższej jakości, pochodzące z fabryk renomowanych światowych marek co pozwala nam na długoletnie bezproblemowe  użytkowanie maszyny, a w sytuacji awarii gwarantuje szybki i łatwy dostęp do części zamiennych, eliminując ryzyko długiego przestoju maszyny w oczekiwaniu na dostawę spoza kontynentu. Nie jest bowiem tajemnicą, że tania azjatycka automatyka często bywa „nietypowa” i znalezienie zamiennika bywa bardzo trudne a w konsekwencji kosztowne.
Bardzo ważna jest również obsługa interfejsu maszyny.  Powinna ona być bardzo prosta, wręcz intuicyjna pozwalając - przy problemach ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników- na wyeliminowanie błędu ludzkiego, czyli pomyłek operatorów. Kolejnym ważnym elementem, na który należy zwrócić uwagę wybierając maszynę,  jest  kieszeń, w której wytwarzamy próżnię. Powszechnie stosowanych jest kilka sposobów uszczelniania silikonowej torby. Wśród użytkowników maszyn panują różne poglądy na temat tych rozwiązań i ewentualnych problemów z obsługą, jednak większość zwraca uwagę jak ważna jest grubość materiału jaki został użyty do jej produkcji, co przekłada się na trwałość kieszeni próżniowych. Planując zakup maszyny warto rozważyć zakup urządzenia od producenta, który posiada w swojej ofercie nie tylko maszyny, ale komplesowo zaopatrzy nas również w części zamienne, zagwarantuje własny serwis oraz dostarczy folie.  Nabywając całą technologie (maszynę oraz materiały) z jednego źródła wykluczamy wiele problemów. Nie możemy zapomnieć że producenci jak np. „Pujol’ już w chwili pracy na nowym typem foli jeszcze na etapie testów laboratoryjnych pracuje oraz dobiera właściwości foli na maszynie własnego autorstwa, co gwarantuje pełną kompatybilność produktów.

       
PIEC LAM-PRO PUJOL 100 PUJOL HVH PUJOL HST