PRODIM PROLINER®

Maszyny do szkła   ·   Narzędzia do szkła   ·   Agregaty do szkła

Perfekcyjne rozwiązanie pomiarowe uzupełniające proces cięcia

 

Dokładne pomiary są w przemyśle szklarskim szczególnie ważne. Duże ilości szkła są wielokrotnie marnowane właśnie z powodu niedokładnych pomiarów. Od teraz to już przeszłość. Dzięki urządzeniu Proliner, możesz dokonywać pomiarów w każdych warunkach: przy tworzeniu prototypów, cyfryzacji szablonów jak również bezpośrednio na stanowisku pracy.

Proliner może być używany w firmach produkujących szkło płaskie np. do drzwi, okien, blatów, paneli ściennych, ale okazuje się być bardzo skuteczny również w bardziej złożonych zastosowaniach jak: szkło dekoracyjne, szkło konstrukcyjne, kabiny natryskowe, werandy, szkło stanowiące pokrycie dużych powierzchni.

Dodatkowo, nasze modele 3D mogą być stosowane w firmach produkujących szkło krzywoliniowe, możliwość dygitalizacji przednich szyb samochodowych, pociągów czy łodzi; balustrad, szkła stosowanego w budynkach krzywoliniowych i w innych sytuacjach w których będzie to konieczne.

Proces jest szybki i łatwy. Oszczędzasz czas, materiał na szablony, energię a zatem oszczędzasz pieniądze.

W rezultacie otrzymujesz plik cyfrowy zawierający wszystkie możliwe, dokładne informacje niezbędne do rozpoczęcia Twojej produkcji. Współpracujemy z wieloma ważnymi firmami na całym świecie, przy małych i dużych projektach.

Oprogramowanie Prodim Unfold - Dedykowanie produktów Prodim dla przemysłu szklarskiego spowodowało powstanie oprogramowania dla producentów szkła giętego jak np. szyb samochodowych. Oprogramowanie w prosty sposób przekształca rysunki 3D w płaskie kształty 2D. Oprogramowanie Unfold jest niezwykle wydajne i proste w obsłudze. Do jego obsługi wystarczy krótkie szkolenie.

3D do 2D za pomocą jednego kliknięcia - Program przelicza odbicie 2D bezpośrednio z 3D. Kontur 2D jest obliczany z uwzględnieniem właściwości materiału.

Gotowość do obróbki - Oprogramowanie zawiera moduł analizujący FEM który sprawdza czy gięcie szkła nie odbywa się powyżej limitu sprężystości. Użytkownik ma możliwość wydruku raportu w którym zawarte są wyniki obliczeń.

Proliner & Unfold to prosty i szybki sposób na pomiar i “spłaszczenie” szkła giętego - Koniec problemów ze szkłem giętym. Brak konieczności odgadywania właściwych pomiarów: tradycyjne metody pomiaru charakteryzują się tym że są czasochłonne i często niedokładne. Łącząc Proliner i oprogramowanie Unfold w jednym momencie zyskujesz możliwość digitalizacji kształtów 3D i jednocześnie w łatwy sposób do płaskich rozkrojów.

Proliner® Zasada działania

 

Zasada działania Proliner jest bardzo prosta: pomiar przy pomocy przewodu.

Proliner® wyposażony jest w głowicę pomiarową, która może być obracana w każdym kierunku, oraz przewód który może być rozciągnięty na odległość kilku metrów. Na końcu przewodu znajduje się metalowy długopis pomiarowy. Przy pomocy długopisu można w łatwy sposób oznaczyć stosowne punkty. Punkty te są natychmiast konwertowane do cyfrowego pliku DXF CAD. Wraz z Proliner® możesz mierzyć proste, krzywoliniowe, oraz złożone kształty natychmiastowo. Można zmierzyć każdy obiekt w pozycji poziomej, pionowej lub pochyły. Cyfrowy rysunek może być wykorzystany na twojej maszynie CNC, lub może stanowić podstawę twojego projektu.

Jednak Proliner jest czymś więcej oprócz bycia szybkim, przyjaznym w obsłudze dla użytkownika i precyzyjnym, dodatkowo cechuje go niezawodność i wytrzymałość. Klienci, którzy dokonali zakupu Proliner 10 lat temu ciągle go używają przy codziennej pracy z całkowita satysfakcją. Poza pomiarem Proliner jest także wykorzystywany do kontroli jakości.

Rozwiązanie 2D jest wykorzystywane do pomiarów powierzchni płaskich, np. blatów kuchennych, podłóg i drzwi. Zasada działania jest oparta o rozwiązanie 3D, jedyną różnicą jest to, że generowane dane są przedstawiane w 2D.

Rozwiązanie 3D jest wszechstronne, do krzywoliniowego szkła, wnętrz pojazdów, schodów, także znajduje zastosowanie przy różnych renowacjach, oraz dla producentów łodzi.

 

 

Jeśeli chcesz wiedzieć więcej dzwoń:
Konrad Węgrzyn - +48 664 061 233