Okleiniarki krawędzi / profili

 

Od krzywoliniowych okleiniarek stolikowych, ekonomicznych okleiniarek automatycznych dla małych i średnich przedsiębiorców, po w pełni automatyczne linie formatyzująco-okleinujące lub centra obróbcze z okleinowaniem.

Linie do okleinowania wszystkich typów paneli z płyty wiórowej, MDF czy fornirowych. Maszyny do oklejania profili z materiałów drewnopochodnych.

Pilarki / piły tarczowe, panelowe

 

Oferujemy szeroką gamę pilarek i pił panelowych od małych, kompaktowych pilarek spełniających wszystkie potrzeby małej stolarni, przez pilarki idealne dla średnich zakładów przemysłowych, po maszyny umożliwiające wprowadzenie nowoczesnych, przemysłowych technologii formatyzowania płyt. Małe, średnie i duże pilarki formatowe o wysokości cięcia od 100 do 177 mm.

Uniwersalne maszyny do formatyzowania płyt dla małego i średniego przedsiębiorcy sterowane numerycznie: od pił panelowych z jedną linią cięcia, poprzez maszyny ze zmechanizowanym załadunkiem do w pełni automatycznych maszyn kątowych z kompletną automatyzacją załadunku płyt.

Frezarki stolarskie

 

Dostarczamy każdy rodzaj frezarki do drewna i płyt potrzebnej zarówno w małej stolarni rodzinnej, jak i dużym zakładzie produkcyjnym. Nasza gama rozpoczyna się od małych frezarek ze stałym wrzecionem i gabarytami dostosowanymi do małych powierzchni produkcyjnych, zachowującymi równocześnie główne zalety większych maszyn.

Linie do parkietu. Oferujemy pełna gamę CNC, linie profilująco-czopujące dedykowane producentom parkietu i innych wyrobów podłogowych.

Wiertarki stolikowe, pionowe CNC, przelotowe

 

Dostarczamy wiertarki od tradycyjnych wiertarek stolikowych z 21 lub 27 wrzecionami i pakietem akcesoriów na życzenie, poprzez klasyczne, klasycznie ustawione wiertarki przelotowe dające wysoką wydajność seryjnej produkcji przy bardzo ograniczonych nakładach, po wysokowydajne komputerowo sterowane maszyny przelotowe.

Dla klientów oczekujących jednocześnie maszyn wydajnych i elastycznych proponujemy słynne dwustronne Centrum wiertarskie sterowane CNC SKIPPER . Maszyny te posiadają uniwersalny system mocowania elementów umożliwiający jednoczesna obróbkę dwóch sztuk wliczając wiercenie poziome, pionowe, frezowanie, cięcie z przelotowym lub powrotnym cyklem pracy.

Centra obróbcze CNC

 

Począwszy od maszyn CNC dla rzemieślników, małych i średnich zakładów po wyspecjalizowane maszyny stosowane np.: przy wydajnej obróbce elementów panelowych w technologii „nesting”. Inne CNC wyspecjalizowane w produkcji elementów meblowych, wliczając operacje frezowania, wiercenia i okleinowania powierzchni krzywoliniowych.

Centra obróbcze z serii Rover G zostały zaprojektowane do obróbki elementów o różnych kształtach i rozmiarach, w trybie nesting, oraz do ogólnej obróbki drewnianych elementów meblowych.

Szlifierki

 

Kompletne linie do wykańczania wąskich i szerokich płaszczyzn. Oferujemy szlifierki największego producenta szlifierek na świecie, maszyn szerokopasmowych do kalibrowania drewna, płyt drewnopochodnych, forniru oraz strugarko-szlifierek. Szlifierki mogą pracować jako oddzielne maszyny lub mogą być przystosowane do pracy w liniach produkcyjnych.

Maszyny o szerokości roboczej 1150 mm są przewidziane dla niedużych producentów. Mogą być wyposażone w wały kalibrujące, stopki szlifujące, szczotki oraz zespół kombinowany czyli wał o mniejszej średnicy i stopka na jednej taśmie.

Maszyny o szerokości roboczej 1350 mm przewidziane są dla małych i większych producentów, mogą być wyposażone w zewnętrzne zespoły polerująco/czyszczące elementy jak dmuchawy rotacyjne i szczotki Scotch-Brite.

Maszyny i linie lakiernicze

 

W ofercie posiadamy takie maszyny jak: Easy 2000 (automat natryskowy), iBiotic (do aplikacji każdego rodzaju lakieru), Target (robot lakierniczy), Performa, Mito, Kleenspray, Uv2000 (reprezentuje technologię utwardzania za pomocą lamp UV wysokiej mocy i bezpośredniego promieniowania).

PRODIM PROLINER® dla przemysłu drzewnego

 

Prodim zajmuje się usprawnianiem produkcji (Production Improvement), dostarcza kompleksowe, przemysłowe rozwiązania. Prodim celuje w znaczne uproszczenie procesu za sprawą zastosowania cyfrowych metod pomiaru 2D lub 3D z dedykowanym oprogramowaniem, wszędzie tam gdzie są potrzebne.

Proliner jest szybkim, łatwym w obsłudze i najbardziej precyzyjnym urządzeniem pomiarowym dostępnym na rynku. Firmy na całym świecie stosują Proliner do przeprowadzania pomiarów na miejscu w celu uzyskania danych w postaci cyfrowej.

Usługi stolarskie na powierzonym materiale – OBRÓBKA KOMPONENTÓW MEBLOWYCH

 

Przygotowanie i obróbka dostarczonych przez Zleceniodawcę materiałów (płyty meblowej i drewnianej) w zakresie procesów technologicznych tj. formatowanie, frezowanie, wiercenie, cięcie, za pomocą Centrum obróbczego sterowanego numerycznie ROVER A, oraz oklejanie okleiną meblarską za pomocą okleiniarki AKRON 440.

Kompleksowe wyposażenie zakładów produkujących stolarkę okienną z drewna litego. Produkcji schodów, parkietu i deski podłogowej. Maszyny do produkcji krzeseł i oparć, wiertarki wielowrzecionowe do producji nóg, szlifierki do szlifowania elementów wąskich lub krzywoliniowych.

Rozwiązania dla Tartaków. Posiadamy : pilarki taśmowe, systemy załadunku i rozładunku kłody/deski oraz kompletne linie technologiczne do przetarcia drewna wielko wymiarowego.

Uniwersalne prasy membranowe, prasy do montażu okien, prasy do gięcia z ruchomą dolna i górną półką. Profesjonalne, szybkie i precyzyjne maszyny do optymalizacji rozkroju i eliminacji wad materiału.

Oferujemy centra obróbcze CNC konstrukcji bramowej do wykonywania kompletnej obróbki: belek, łat i innych elementów konstrukcji domów drewnianych.