MASZYNY DO CIęCIA, POLEROWANIA

Maszyny do kamienia   ·   Narzędzia do kamienia   ·   Agregaty do kamienia

JEDNOLINA DIAMENTOWA GSW Gaspari Menotti

 

Maszyna o dwukolumnowej struktur ze, połączonej belką poprzeczną. Ruch cięcia otrzymywany jest dzięki pionowemu przesuwaniu po kolumnach, przez liniowe systemy prowadzące. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie płynnych ruchów oraz wysokiej sztywności i precyzji przesuwu również przy najmniejszych prędkościach. Nowatorskie zastosowanie czterech kół zamachowych (każde po 120 cm średnicy) powoduje, że powierzchnia tnąca linki znajduje się jeszcze bliżej bloku co jest równoznaczne z redukcją do minimum jej właściwości wibracyjnych. Przekazywanie napędu gwarantowane jest przez asynchroniczny silnik z falownikiem, zamontowany bezpośrednio na kole zamachowym. Całość pracy obsługiwana jest z ocynkowanej tablicy sterującej, która może być umieszczona w bezpośredniej bliskości maszyny bez dodatkowych urządzeń ochronnych. Maszyna dodatkowo wyposażona jest w wózek o napędzie silnikowym do przewozu bloków. Długość cięcia roboczego to 4m., szerokość 2,20., moc całkowita to 11 KW, długość linki diamentowej 19 m.

JEDNOLINA PROFILUJĄCA W 6 OSIACH, GSW 6AX

 

Maszyna do cięcia i profilowania w 6 osiach.

PIĘCIOLINA Z AUTOMATYCZNYM ROZSTAWEM KÓŁ MODEL GFW

 

Najmniejsza i najbardziej elastyczna maszyna z całej gamy wielolin Gaspari Menotti, podtrzymująca zarazem filozofię niezawodności i solidności podczas cięcia. Zmienność grubości cięcia jest w pełni zautomatyzowana poprzez równoczesne przesuwanie w jednej osi kół pasowych oraz kół napinaczy, gwarantując tym żądaną przez nas grubość zarówno w metrach jak i w calach. Wymiary cięcia to 3500x2200mm, możliwość rozbudowy maszyny do 7 lin.

WIELOLINA GASPARI MENOTTI

 

Występująca w modelach GMW 14,24,34,40,68 linkowych maszyna może poszczycić się mianem jedynej maszyny na rynku z zastosowaniem dwóch kolumn o stabilność i precyzji maszyn czterech kolumn, zabezpieczonych przed odkształcaniem - podwójnym punktem wsparcia. Zastosowanie technologii światłowodowej oraz liniowych czujników magnetycznych pozwala na monitorowanie i zarządzanie w czasie realnym napięcia każdej poszczególnej linki. Jedną z największych zalet maszyny jest z pewnością wyeliminowanie czasochłonnej wymiany linek. W największym 68-linowym modelu wymiana taka - zajmuje niecałą godzinę! Zaletą będą też specjalne łożyska stworzone przy współpracy z SKF, nie wymagające smarowania, a jednocześnie zapewniając dłuższy okres użytkowania niż inne dostępne na rynku.

LINIE POLERSKIE GASPARI MENOTTI

 

W zależności od potrzeb, wyposażone od 14 do 22 głowic. Grubość polerowanego materiału od 1-11cm,szerokość pracy 2200mm.