Wycinanie bez rysowania szablonów

Mapa zakładów kamieniarskich, dysponujących nowoczesną piłą mostowa Donatoni wciąż się zapełnia nowymi inwestycjami. Model JET 625 został uruchomiony w firmie Kalcyt z Lublina, a kompleksowo realizacją zlecenia dostawy i montażu maszyny zajęła się MEKANIKA z Gorlic.

Donatoni Echo Twin - podwojny stół podwójny atut

Zakup przez firmę Szołtun Donatoni Echo Twin to część większego projektu inwestycyjnego mającego poprawić logistykę i wprowadzić automatyzację w cięciu.

Spiek kwarcowy w parze ze szkłem

Wygląda jak idealny kamień, ale jest znacznie lżejszy (8.2 kg.m2). Dotykiem również poczujemy fakturę kamienia, a daje przyjemne ciepło. Do tego jest niezwykle wytrzymały, a w naszych domach sprawdzi się nawet lepiej niż naturalny kamień – spiek kwarcowy LAMINAM. W dużych formatach i grubościach i fantazyjnych kształtach i jest w stanie je dostarczyć firma Szkło-Bud z Płocka. Także w połączeniu ze szkłem.

Trzy razy szybsza obróbka dzięki Donatonii 625

Większy zysk? Lepsza marża na produktach kamieniarskich premium? Nie tylko. Zakup nowego centrum obróbczego Donatoni 625 przez firmę Jontza-Granit motywowane było m.in. troską o pracowników i zachęceniem ich do pozostania w firmie. Ale są też inne zalety maszyny, o których przekonał się inwestor już po kilku miesiącach użytkowania.

Precyzyjna faza nawet niewielkich elementów

Kolejna firma kamieniarska zdecydowała się na zakup boczkarki włoskiej firmy Montressor a także  centrum obróbczego Donatoni. To Hoder Centrum Obróbki Kamieni Naturalnych z Dankowic (woj. śląskie), która jest innowatorem w zakresie blatów meblowych. Odważne pomysły znajdują uznanie wśród klientów premium, których w Polsce przybywa.

Produkcja płyt granitowych – trak wielolinowy Gaspari

Piramida – jeden z polskich liderów w wydobyciu i obróbce kamienia – zakupił wielolinowy trak włoskiej firmy Gaspari. Dzięki inwestycji zwiększyła się wydajność i elastyczność produkcji oraz jakość produktów.

Kunszt rzemiosła w obróbce cyfrowej

Firma Bromma Stone jest kontynuacją rodzinnych tradycji zapoczątkowanych przez Jerzego Bromma w roku 1964. Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu i wykorzystaniu zaawansowanych technologii CNC firma zapewnia wysoką jakość oferowanych produktów i usług. Od czterech lat zakład, którym kieruje wnuk Daniel, wykorzystuje moc pięciu osi centrum Master 35 Plus, realizując nowoczesną, komputerową obróbkę kamienia, kierowanego głównie na rynek budowlany.

Białe, szare i czarne

Białe, szare i czarne – to ulubione kolory klientów, którzy zamawiają blaty z naturalnego kamienia. Firma Marmur Dulemba w tym segmencie rozwija produkcję i wzmacnia konkurencyjność na rynku. Dzięki nowej maszynie Donatoni Jet jest w stanie zaoferować znacznie krótsze terminy realizacji i bardzo wysoką jakość cięcia, również pod kątem 45 stopni.