INTERMAC · CENTRA OBRóBCZE POZIOME

Maszyny do szkła   ·   Narzędzia do szkła   ·   Agregaty do szkła

.

Dzięki zaawansowanej technologii i elastyczności Centra Master mogą być dostosowane do konkretnych potrzeb ekonomicznych i produkcyjnych klienta oferując mu możliwość wyboru pomiędzy różnorodnymi konfiguracjami. Szczegółowa analiza potrzeb handlowych i technicznych podmiotów, które specjalizują się w obróbce szkła, doprowadziła do stworzenia przez firmę INTERMAC prostych w obsłudze i jednocześnie niezwykle zawansowanych pod względem możliwości produkcyjnych centrów obróbczych.  Dzięki niezwykłej elastyczności urządzenia serii Master mogą być dostosowane do konkretnych potrzeb ekonomicznych i produkcyjnych klienta, oferując mu możliwość wyboru pomiędzy różnorodnymi konfiguracjami. 

MASTER 35

Z nowym elektrowrzecionem o moc 7,5 kW z kontrolą wektorową obrotów od 0 do 12 000 rpm centrum Master 35 jest świetną propozycją do średniej wielkości zakładów obróbki szkła, które poszukują maszyny wykonującej niemal z automatu, po uprzednim wprowadzeniu danych do komputera takie czynności jak frezowanie, wiercenie, szlifowanie, polerowanie, pisanea powierzchniowego pisakiem diamentowym i grawerowanie. Centrum obróbcze Master 35 doskonale sprawdzi się w firmach, które chcą w sposób konkurencyjny realizować usługi sparametryzowane wg potrzeb klienta. Wówczas maszyna ta w pełni wykorzysta swoje możliwości.

Na uwagę zasługuje budowa urządzenia ze spawanych elektrycznie elementów stalowych, gwarantująca nie tylko stabilna pracę, ale też precyzyjny załadunek i rozładunek tafli  szklanych bezpośrednio na przyssawkach na stół roboczy o wymiarach 2500x1200 mm

System lokowania i trzymania elementów jest wyposażony w przyssawki z podwójnym obwodem próżniowym, co pozwala na łatwe i szybkie ułożenie formatki bez potrzeby mechanicznego zabezpieczania jej śrubami.

Elektrowrzeciono, będące sercem centrum obróbczego, jest wyposażone w dwa systemy chłodzenia: wewnętrzny i zewnętrzny. Ten pierwszy wykorzystuje czystą wodę o podwyższonym ciśnieniu i dokładnie chłodzi narzędzie od środka, natomiast drugi system - zewnętrzny - odzyskaną i przefiltrowaną wodą spryskuje elektrowrzeciono z pozycji korony znajdującej się ponad narzędziem.

Zaletą maszyny jest niewątpliwie szybkie przezbrajanie. Uchwyt narzędziowy typu ISO 40 wyposażony jest w blokującym z pakietem sprężyn talerzowych. To co najważniejsze dla każdej maszyny CNC, czyli sterowanie komputerowe jest w przypadku Master 35 bardzo dobrze przemyślane.

Dzięki nowej technologii stworzonej przez INTERMAC, centrum numeryczne jest teraz całkowicie zintegrowane z komputerem z popularnym systemem operacyjnym Windows XP, a parametry obróbki wyświetlane są na 15-calowym kolorowym ekranie.

Nowy, intuicyjny interfejs operatora jest jeszcze łatwiejszy w obsłudze. Funkcja TOOLTIP (gorąca mysz), wyświetlaja operacje pod guzikiem i umożliwia jej proste uruchamianie jednym kliknięciem myszki.

Zarówno oprogramowanie projektowe typu CAD-CAM, jak i szeroka gama aplikacji INTERMACA mogą być obsługiwane na komputerze w czasie kiedy maszyna już pracuje, co pozwala wprowadzać niezbędne poprawki, to samo dotyczy wykonywania funkcji kontrolnych np. dodawania nowego narzędzia czy zmiany parametrów, które mogą odbywać się nawet po uruchomieniu centra.

Dzięki systemowi Teleservice, oferowanego przez firmę Mekanika, centra obróbcze Master mogą byc serwisowane przez nas zdalnie, co sprawia, że w momencie awarii szybki kontakt z naszymi serwisantami pozwala im ocenić on-line powód zatrzymania maszyny czy nieprawiłdłowo wprowadzonych parametrów. Ta opcja jest szczególnie ceniona na początku użytkowania maszyny, gdy operatorzy pomimo przeszkolenia, nie czują się jeszcze pewnie w zakresie obsługi maszyny. Jesteśmy wówczas do ich dyspozycji i możemy instruować ich w czasie rzeczywistym, mając pełen podgląd maszyny. W ten sposób możemy dokonywać również aktualizacji oprogramowania, co znacznie skraca czas i koszt utrzymania maszyny.